Jak Bachovky pomáhají

Dr. Bach vycházel z myšlenky, že nemoci jsou způsobené disharmonií mezi lidskou psychikou a stavem lidského těla. Esence nepůsobí chemicky, ale jsou přenašečem informace, mimo jiné zvyšujícím nedostatečné vibrace těla.

Bachova terapie funguje na základě tzv. principu „loupání cibule“. Za svůj život na sebe nabalujeme různé pocity, prožíváme různé situace, které nás dovedou do stavu, v jakém se teď nacházíme. Proto je potřeba začít řešit aktuální stav a postupně se dostat hlouběji ( jakmile odloupneme jednu slupku z cibule, vykoukne na nás další ). S klientem se tedy řeší vždy jen aktuální pocity.

Osobní lahvička, kterou míchám po konzultaci s klientem, vydrží zhruba měsíc. Někomu to takto stačí, jiní lidé potřebují další lahvičku se stejným složením a někdy je po dobrání potřeba řešit další téma. Doba užívání je tedy velmi individuální. Je třeba si uvědomit, že emoce, které chceme řešit, už v sobě nějakou dobu nosíme a jejich „vyřešení“ může trvat i stejně dlouhou dobu. Protože když si v sobě například strach pěstujeme a přiživujeme dejme tomu rok, nemůžeme čekat, že se vyřeší během několika dní.